Alüminyum Külçe

alüminyum külçe

Ürün Talep Hattı

+90 (312) 802 02 09 Hafta içi 08:30 - 18:00

Alüminyum Külçe

Ürün Açıklaması
Alüminyum saf halde bulunmadığı için eldesi alüminyum silikat, demir oksit ve alüminyum silikat, demir oksit ve alüminyum oksitten oluşan bauxite cevherinden yapılır. Bundan dolayı metalik alüminyum hakkında ortaçağ sonlarına kadar hiçbirşey bilinmiyordu. Yukarıdaki açıklamamızdan da anlaşılacağı üzere yerkabuğunun %7.9'u alüminyumdur ve kabuk içinde yaklaşık 250 farklı alüminyum minerali vardır.
Bu minerallerden en önemli olanları silikatlar ve oksit hidratlardır. Günümüzde alüminyum üretiminin en önemli bileşiği bauxite cevheri bir alüminyumhidrattır. Kriyolit ise doğal olarak oluşmuş, alüminyum halojen bileşikler grubuna dahil bir mineraldir.

Kullanım Alanları

Alüminyum kolay soğuyup ısıyı emen bir metal olması nedeniyle soğutma sanayinde geniş bir yer bulur. Bakırdan daha ucuz olması ve daha çok bulunması, işlenmesinin kolay olması ve yumuşak olması nedeniyle birçok sektörde kullanılan bir metaldir.

Alüminyum genel manada soğutucu yapımında, spot ışıklarda, mutfak gereçleri yapımında, hafiflik esas olan araçların yapımında (uçak, bisiklet, otomobil motorları, motosikletler vb.) kullanılır. Bunun yanında sanayide önemli bir madde olan alüminyum günlük hayatta her zaman karşımıza çıkan bir metaldir.

ONLİNE ATIK TEKLİF FORMU

TEKLİF AL